Единствената най-добра стратегия за използване за Говедовъдство

Единствената най-добра стратегия за използване за Говедовъдство

Единствената най-добра стратегия за използване за Говедовъдство

Blog Article

Говедовъдство – Какво представлява Говедовъдство наричаме водещия подотрасъл на животновъдството, свързан с развъждането, отглеждането и използването на едър рогат добитък за различни цели. Тези цели на говедовъдството биха могли да са добив на месо, добив на мляко, както и добив на кожи. В миналото домашните говеда са били използвани също така като впрегатни животни за обработка на земя и превоз на стоки, но с напредването на технологиите въпросната им функция вече практически е отпаднала.

Когато става въпрос за говедовъдство, е важно да отбележим, че понастоящем в България се отглеждат предимно избрани породи на Европейското домашно говедо.

Животновъдството е отрасъл в първичния икономически сектор, който се занимава с развъждане и отглеждане на селскостопански животни и получаване на продукция от тях.

Агропрогноза: Температурите ще бъдат над климатичните норми

Кадри от козефермата на Стефан Димитров, намираща се в село Ястребино, Търговищко

В древните религии кравата е символ на изобилие, плодородие, благосъстояние и благоденствие.

„Мога да кажа, че съм говедовъд, първо поколение, защото моите баба и дядо са били животновъди, но родителите ми – не.

Президентът на Полша и комисар Войчеховски казаха, че фермерите се нуждаят от помощ заради наводненията В бюджета на ЕС ще има

В много култури кравата е символ на живота (символизира майката – земя).

Породи от Южна и Източна Русия, Китай, Япония и Югоизточна Азия

анатомично много добре са развити плешките, Говедовъдство гърбът, поясницата, крупата и бутовете, т.е. онези части на тялото, които са основа за формирането на по-голямо количество мускулна тъкан.

Кулинарията и културата на банатските българи са във фокуса на гастрономически тур

Независимо от приетите нормативни документи за реорганизиране на дейността, ръководствата на държавната служба по селекция правеха всичко възможно да забавят предаването й на асоциациите.

Но тази информация трябваше да се обработи за да се получат бързо и по-богата информация за животното. След разговори с проф. Георги Димов съвместно започнахме да работим за създаването на информационна система за обработка на първичната информация.

Report this page